Forum o marce New Holland

Forum o marce New Holland


#1 2011-02-24 21:29:53

macek16

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-24
Posty: 5

Problem z jazda do przodu

Witam wszystkich.
Mam taki dosyc spory problem otoz posiadam NH t6030 plus i jest cos takiego ze gdy wrzucam revers do przodu to ciognik jakby zaczynal ruszac i sie zatrzymuje stoi w miejscu jest tylko szarpniecie i stoi jakby cos blokowalo a do tylu jak jade jest wszystko ok (dodam ze problem pojawil sie wczoraj po tym jak byly mrozy). Jest rowniez cos takiego ze ciagnik rusza ale jakby do tylu (revers ustawiony do przodu) i wlasnie cos jakby blokuje a i gdy przelaczam biegi przyciskami to troche sie zacinaja trzeba kilka razy czasami wcisnac zeby przeskoczyl.
Bardzo prosze o szybka pomoc.

Z gory dzieki

Offline

 

#2 2011-02-24 22:30:13

 Matiboos

Doświadczony

10112381
Skąd: Okolice Siedlec
Zarejestrowany: 2008-11-26
Posty: 310
Maszyna New Holland: TD85D, TM120, T6070

Re: Problem z jazda do przodu

Ja mam T6070 Plus i takiego problemu nie mam. Może olej w skrzyni się nie rozgrzał i przyłapało Ci na jakimś biegu. Ja dziś tak w samochodzie miałem zapaliłem go ze sprzęgłem na luz wrzuciłem i chciałem go zostawić aby się nagrzał a tu zaczął jechać jak sprzęgło puściłem. Więc poczekaj aż się dobrze rozgrzeje i wtedy spróbuj a jak nie pomoże to do serwisu może zadzwoń i się zapytaj co i jak mogło się stać. Ps. ja u siebie nie zauważyłem takiego problemu w ciągniku ale przed jazdą z 30 min chodzi z paszo wozem na wysokich obrotach.

Offline

 

#3 2011-02-27 11:46:50

nh

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 5

Re: Problem z jazda do przodu

T6030 Plus- skrzynia 16x16- czyli  w tej skrzyni zmiana kierunku jazdy przód tył odbywa sie za pomoca przerzucenia synchronizatora. po prostu nie wbija ci synchronizatora do konca albo potencjometr połozenia jest uszkodzony ( ale jab był uszkodzony to powinien byc kod błedu ). Zblocze sterujace przód/tył i zmiana zakresu z A na B i z C na D znajduje sie pod kabiną, zdemontuj gumowa podłoge w kabinie i odkrec blache na podłodze i masz zblocze na wieszchu, byc moze ze tylko cewka sie spalła i nie przesterowuje oleju aby  przestawic szynchronizator, zdemontuj dekiel na tym zbloczu i bedziesz widział dwea wałki na których sa przymocowane widełki, widełki te przerzucaja synchronizator, siedzac na fotelu to widełki po prawej stronie to jest jazda przód/tył a te po lewej to zmiana zakresów, na wałku sa dwa zaciecia i jest kulka która przytrzymuje synchronizator gdy widełki pójda w kierunku silnika to jest załaczona jazda do tyłu a gdy pójda w kierunka tylnej osi to jest jazda do przodu, odpal silnik i zobacz co sie dzieje ( troch bedzie olejem chlapac) obserwuj prawy synchronizator, ciagnik jest na luzie to widwłki powinny byc w połowie ( Kulka na wałku powinna byc w takim mały otworku na wałku pomiedzy dwoma duzymi nacieciami to jest wtedy neutral) dajesz rewers do tyłu i widełki powinny ruszyc w kierunku do silnika a kulka powinna byc w duzym wycieciu, i przełacz jazde do przodu a szynchronizator powinien przrzucic sie całkowicie w kierunku tylnej osi tak aby ta kulka znajdowała sie w duzym nacieciu po przeciwnej stronie ( podejrzewam ze nie jest ze jest tak ze przezuci ci ten synchronizator kulka jest w własciwym miejscu a po chwili wyskoczy na neutral dlatego ciagnik zaczyna ruszac i po chwili przestaje) Przyczyn moze byc kilka, spróbuj zamienic cewki, beda to dwie cewki po prawej stronie tam jast wszystko opisane na zbloczu odlane opisy, oznaczenie F- to cewka do jazdy do przodu a R-cewka do jazdy do tyłu, zamien je i zobacz jak bedzie jezdził do przodu a do tyłu nie to wszystko jasne, mogły sie tez widełki na tym wałku poluzowac i przesunąc, widełki sa przykrecane i mozna je regulowac jak sie poluzowały i przestawiły to tez nie bedzie załaczało synchronizatora bo ten wałek ma okreslony skok.

Offline

 

#4 2011-03-03 20:27:14

robzombie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 1

Re: Problem z jazda do przodu

Ja miałem ten sam problem, z tym że na zimnym silniku winny za to był zatkany przewód. Serwisant przewiercił i OK.

Offline

 

#5 2011-03-07 16:28:25

macek16

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-24
Posty: 5

Re: Problem z jazda do przodu

Miales racje Robzombie byl przewod przypchany rozwiercil serwisant i chodzi

Offline

 

#6 2011-07-16 12:55:46

daizor

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-15
Posty: 1

Re: Problem z jazda do przodu

A możecie napisać, który to przewód był wiercony??? Ponieważ mam podobny problem

Offline

 

#7 2011-07-18 23:03:54

macek16

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-24
Posty: 5

Re: Problem z jazda do przodu

Znaczy nie byl wiercony przewod tylko w walku ktoty zmienia kierunek jazdy taka dziura sie przypchala i tam trzeba bylo rozwiercic

Offline

 

#8 2012-01-23 21:00:21

babka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-23
Posty: 1

Re: Problem z jazda do przodu

Witam Mam Traktor Marki New Holand Tl 80 I Mam Problem Wczasie Jazdy WŁĄczyŁ Mi SiĘ Drugi MapĘd I Niemoge Go WyŁĄczyc Co MogŁo SiĘ Stac Morze  Mi KtoŚ Pomuc

Offline

 
Forum o Bydle Mlecznym i Mięsnym

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora