Forum o marce New Holland

Forum o marce New Holland


#166 2010-12-09 16:06:44

jupiter

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 25

Re: T5050

te excesy u ciebie przy 2600mth poza tym co to za diler ci go sprowadzał

Offline

 

#167 2010-12-09 18:59:34

 lukas New Holland fan

Zaawansowany

21990180
Skąd: Świetokrzyskie
Zarejestrowany: 2010-01-28
Posty: 151
Maszyna New Holland: TL100 BR5880

Re: T5050

no u mnie w jaśku też leci do góry jak z procy kosiarka a co do ładowacza to tez mam z biadaszek i takie gówno że szok też olej sie nie mieścił  ale podłaczyliśmy powrót do korka wlewu oleju i widać różnice a wogóle to przerobiliśmy to tak że podłączyśmy ładowacz bezpośrednio do pompy  bo fabrycznie  zasilanie i powrót szedł z trzeciej sekcji  chydrauliki wtedy po załadowaniu przyczepy obornika  podłoga w ciagniku była gorąca od rozdzielacza ...........AGROSKŁAD Ujazd (firma godna polecenia) a to dla tego ze w tedy  brakowało tych ciagników na te fundusze  a tego ktos nie kupił wiec nam go sprzedali

Offline

 

#168 2010-12-09 21:18:03

jupiter

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 25

Re: T5050

no to oryginalna pompa poszła przez zile podłączonego tura może i rozdzielacz  ucierpiał ale kiedyś tak podłączali...do agroskładu mam ze 200km bo jestem z pod Siedlec a ta  6 z t6000 pewnie chodzi o 117km czy coś tam to nie wiem czy mi przejdzie na zwrot bo nie wszystkie ha mam na siebie a z umowami to na upartego pewnie by było ze 30ha a reszta to takie tam .....i jeden już mi dali 95km i to na 18ha ale ostatnim naborem było lux nie czepiali się niczego i a teraz to nie wiadomo   jakiś 75 czy 85km by morze przeszedł bo w kwocie mlecznej powyżej 100tyś bym się łapał a jak odrzucą wniosek to nie będzie wcale chyba że by zrobił taki myk że by wstawił na razie we wniosku ze 100 parę km i jak przyznają to anexem moc do góry .....tylko nie wiem czy jest sens bo połowa areału to łąki albo i więcej a pole raczej równe średniej klasy to i moc nie potrzebna i jeszcze przy tej cenie paliwa

Offline

 

#169 2010-12-10 05:53:14

 Matiboos

Doświadczony

10112381
Skąd: Okolice Siedlec
Zarejestrowany: 2008-11-26
Posty: 310
Maszyna New Holland: TD85D, TM120, T6070

Re: T5050

A z której strony Siedlec jesteś ??? Jak mieszkasz niedaleko Siedlec to polecam Ci warpol-agro bardzo dobry diler.  Serwis ma dobry. Mam od niego większość sprzętu. Teraz zamówiłem tam ładowarkę teleskopową.

Offline

 

#170 2010-12-10 09:16:34

jupiter

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 25

Re: T5050

trasa Siedlce łuków warpol  znam dobrze ale jeżeli chodzi o nh to bardziej za mną przemawia diler z czyżewa na trasie sokołów - Zambrów byłem tam przez przypadek i bardzo mi się podobało mają duży sklep z częściami  hale do napraw a co najważniejsze lepsze ceny przynajmniej ze trzy miechy temu taniej oferowali mi ciągnik jak w warpolu .. i jak ktoś to czyta i coś tam u nich kupował niech napisze jak oni podchodzą do klienta po zakupie np z serwisem gwarancyjnym itp. bo to jest bardzo ważne ...

Offline

 

#171 2010-12-10 14:59:06

adriaaanooo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 4

Re: T5050

Witam. Mam taki problem, okolo rok temu kupilem nowy traktor marki NEW HOLLAND model T5060. Po okolo pol rocznym uzytkowaniu (bardzo lekkim uzytkowaniu) z okolic srodkowej czesci traktora dobiegaly jakies stuki puki  ( metaliczne stuki ktore slychac gdzies w polowie traktora najbardziej z tylu). a od nowosci traktor mial problemy z osiagnieciem pelnej mocy na dzien dzisiejszy traktor juz od okolo 2 misiecy stoi w serwisie (war-pol Broszków) i nic sie nie dzieje w kierunku jego naprawy, I teraz pytanie czy moze ktos ma taki traktor z podobnym problemem? Czy moze ktos potrafi doradzic co robic w tej sprawie? Jak dochodzic swoich praw bo generalnie serwis ma 14 dni na usuniecie usterki? gdzie walczyc o ewentualna wymiane traktora? 

Ostatnio edytowany przez adriaaanooo (2010-12-10 15:17:13)

Offline

 

#172 2010-12-10 15:58:50

 DJBOMBA12

http://img510.imageshack.us/img510/4002/rangafin1.png

Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 656
Maszyna New Holland: TL90A ;)

Re: T5050

Nie wiem ale na pewno w tym wypadku przyda się Ocena Rzeczoznawcy... Pytaj się co i jak z tym traktorem jak dadzą ci go do domu i będzie to samo to jednak powinni ci coś zrobić z tą wymianą Traktora... No ewentualnie Dać go na Serwis do Innego Dilera bo chyba też tak można... Wiadomo każdy walczy o klienta wiec chyba jak byś go dał do innego dilera na serwis to powinni ci to zrobić

Offline

 

#173 2010-12-10 17:12:57

jupiter

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 25

Re: T5050

no to 2 miechy i nic ..jak się oni tłumaczą rozebrali go chociaż ..ja w takiej sytuacji poszedł bym najpierw do radcy prawnego to cie drogo nie będzie kosztowało on cie już pokieruje i jak zechcesz to sam zajmie się sprawą i to by było najlepsze rozwiązanie  wyśle odpowiednie pisma i będą jakieś podstawy do ewentualnego wszczęcia postępowania sądowego w razie żądania wymiany ciągnika a podstawy są konkretne  bo to nie jest taka błahostka morze przeciągają do skończenia się gwarancji i naprawią aby naprawić ''opisz dokładniej jak oni to 2 miesięczną  naprawę tłumaczą czy masz jakieś potwierdzenie przyjęcia ciągnika z datą i kiedy  kończy się gwarancja

Offline

 

#174 2010-12-10 17:16:01

 Matiboos

Doświadczony

10112381
Skąd: Okolice Siedlec
Zarejestrowany: 2008-11-26
Posty: 310
Maszyna New Holland: TD85D, TM120, T6070

Re: T5050

@jupiter ja nie narzekam na serwis w warpolu. Kilka miesięcy temu otworzyli niedaleko Sokołowa podlaskiego ( w żanencinie) Salon Case. może tam wpadnij i się po dopytuj co i jak.

Offline

 

#175 2010-12-10 19:06:35

 DJBOMBA12

http://img510.imageshack.us/img510/4002/rangafin1.png

Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 656
Maszyna New Holland: TL90A ;)

Re: T5050

Ja pamiętam na TVN Turbo jakiś program oglądałem... Że gostek Miał sprintera i śmigał nim na duże odległości i przy 90km/h było słychać wycie z przedniej osi... Dawał go na serwis... I Podobno serwis nic nie robił z nim... Brał chyba właśnie rzeczoznawcze i chyba mu dali drugiego sprintera... Serwis chyba tylko Stwierdził że jest to Wada Fabryczna i oni z tym nic nie zrobią... Zresztą bardzo fabuły tego programu nie pamiętam bo oglądałem go z 1 rok temu

Offline

 

#176 2010-12-10 21:36:17

jupiter

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 25

Re: T5050

matiboos ..piszesz o tym czymś jadąc od Siedlec po prawej stronie zaraz przed Sokołowem bo tam coś mi się z piomarem kojarzy  bo jak tak to już od nich jeden ciągnik mam tego jxu 95 i wolał bym coś innego nie dla tego że mi się ciągnik nie podoba czy jest zły po prostu nie chce identycznego ciągnika o trochę mniejszej mocy chodzi mi po głowie claas axos jedno co mi się w nim nie podoba to ten jęzor nad deską rozdzielczą jeździłem tym w Zambrowie po placu to całkiem dobrze i jak klaas ma małą sprzedasz to morze i bubli na masową skale  nie produkują...  pisząc to spojrzałem na prospekt i zobaczyłem że ma zbiornik z prawej strony ale to jusz nie taki problem ...u mnie w okolicy jest tylko jeden claas jeszcze z silnikiem jaśka  o którym wiem i gościo ma w nim topiero ze 2 tyś mth ale mu się nic nie działo ...a kto poza Zambrowem sprzedaje jeszcze claasa .

Offline

 

#177 2010-12-10 21:39:19

adriaaanooo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 4

Re: T5050

Za nim zaczeli cokolwiek robic ciagnik stal okolo 3 tygodni. Był rozpolowiony i wymienili tarcze (tlumnik drgan) rzekomo miala byc to przyczyna tych stukow. Minelo nastepne 2 tygodnie i ponoc sprawdzali dynamometrem moc na WOM i twierdzili ze jest wszystko dobrze. Gdy pojechalem to sprawdzic i byl zaczepiony beczkowoz 6700 litrow z woda to na rownym asfalcie ledwo co sie wkrecil na obroty a prawie przy niewidocznym wzgorku spadaly mu obroty. Wczoraj wymienili mu niby pompe paliwa na druga i mialo byc znowu dobrze ale dzisiaj przy probie samym ciagnikiem to nie mial sie sily rozpedzic sam bez obciazenia i stuki pojawily sie od nowa. Gwarancja skonczyla sie 8 grudnia ale traktor stoi na serwisie od pazdziernika i to mam potwierdzone. Oni namawiaja mnie zebym odebral ten ciagnik w takim stanie jak jest a oni dalej sie beda zastanawiac co z tym zrobic, ale ja sie nie chce zgodzic na odbior ciagnika dopoki nie bedzie sprawny. Przejezdzali sie tym ciagnikiem na moich oczach i sami mowili ze jest zle ale nie wiedza co z tym zrobic.

Offline

 

#178 2010-12-11 10:45:32

jupiter

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 25

Re: T5050

nie odbieraj ciągnika w żadnym wypadku przed usunięciem wad a nawet po usunięciu żądaj przedłużenia gwarancji przynajmniej na czas pobytu w serwisie tobie się trafił jakiś trefny i ja na twoim miejscu próbował bym wymiany ciągnika na nowy ale musisz oddać tą sprawę jakiemuś prawnikowi bo ciebie to będą olewać . na początek sama porada niewiele kosztuje a będziesz dokładnie wiedział na czym stoisz ..jak masz kredyt czy brałeś go na dofinansowanie to agencja powinna się bez problemowo zgodzić w takim przypadku na ewentualną wymianę sprzętu .....te stuki z wcześniejszego twojego opisu kojarzą mi się raczej z satelitami mechanizmu różnicowego lub coś z układem hamulcowym pęknięta tarcza hamulcowa i coś blokuje z stąd strata mocy.. bo.. podejrzewam że na postoju silnik się wkręca ładnie w obroty ....a którą tarcze ci wymieniali od sprzęgła czy hamulcowa i stuki są na każdym biegu ...opisuj dalej co z tą sprawą ...na koniec współczuje ci bardzo i mogę sobie tylko wyobrazić jaki jesteś wk.......

Offline

 

#179 2010-12-11 11:46:40

adriaaanooo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 4

Re: T5050

wymienili mi tarczę tę niby od sprzęgła ,ale to się nazywa tłumnik drgań bo sprzęgło jest mokre i znajduje się gdzieś w skrzyni czy jakoś tak ! mówją że wczoraj wysłali pompę paliwową gdzieś do serwisu do sprawdzenia a mieli to zrobić dwa tygodnie temu. tu niby włorzyli nową ale jest jeszcze gorzej nawet sam ni może się wkręcić w obroty a oni twierdzą że z pomiaru dynamometrem ma moc nawet wyższą niż podaje producent.dlamnie to jest jedna wielka ściema ! stuki to raczej nie z hamulcy bo to się odzywa na postoju jak i podczas jazdy i ogólnie to jest tak jakby i ze skrzyni biegów dochodziły jakieś odgłosy. oni twierdzą że przez dwie godziny po wymianie tej tarczy było dobrze ale ja tego nie widziałem ani ich innych operacji więc średnio wto wszystko wieżę. Jeżeli po niedzieli nic dalej nie będą robić to zacznę działać przez prawników a wszystko wskazuje na to że nic nie zaczną bo powiedział kierownik że teraz będą czekać na powrót pompy z serwisu około 2 tygodnie ,ale co to zmieni skoro ponoć teraz jest druga i jest porażka a do usunięcia stuków nie jest potrzebna pompa !

Offline

 

#180 2010-12-11 14:23:48

jupiter

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 25

Re: T5050

no to jak na postoju to inna sprawa i ja myślałem że go masz na zwykłej skrzyni jak wspomniałeś o tej tarczy więc tylny most i hamulce odpadają w koszu od półbiegów też są satelity i on się znajduje przed skrzynią.... ciekawe czy sprawdzali fazy rozrządu ..  a ile ma mth..

Offline

 
Forum o Bydle Mlecznym i Mięsnym

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora